Telefon towarzyszy nam niemal bez przerwy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed podjęciem decyzji zakupowej. Wybrać nowoczesny telefon dotykowy, a może zostać przy tradycyjnym modelu z klawiaturą zwykłą lub QWERTY? Zdecydować się na smartfona czy wybrać starszy, ale często prostszy w obsłudze telefon? Kupując smartfona musimy wybrać telefon z konkretnym systemem operacyjnym. Który jest najlepszy?  Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zwolennicy iOSa i Androida mogą godzinami sprzeczać się o wyższość swojego systemu operacyjnego.  Warto zwrócić również uwagę na rodzaj aparatu fotograficznego. Często jakość zdjęć zrobionych komórką nie ustępuje jakości zdjęć zrobionych cyfrówką.  Większość aparatów w telefonach ma od 3,2 do 5 Mpix. 

Nokia Lumia 925 szary czy Sony Xperia Z czarny

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
Nokia Lumia 925 szary
Sony Xperia Z czarny
Remis

Cechy

Nokia
Nokia Lumia 925 szary
czy
Sony
Sony Xperia Z czarny

Opinie

100% poleca ten produkt

Nokia Lumia 925 szary
 1. Jak najbardziej opinia pozytywna. Super telefon. Na uwagę zasługuje płynność działania systemu.

  Opinie napisał(a) Paweł dnia

 2. Mam wrażenie, że krytyka smartfonów z WP pochodzi od osób które nigdy go nie używały. Zdecydowanie polecam do użytku biznesowego.

  Opinie napisał(a) Mrord dnia

 3. Telefonik mam od miesiąca. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Obsługa telefonu jest intuicyjna (może na początku przesiadka z androida jest trochę kłopotliwa ale to kwestia dnia). Wszystko działa płynnie bez żadnych zacięć. Aparat wystarczający (zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych super). Bateria w zależności od użytkowania trzyma 2 dni. Jedyny mały minusik to za mniejszy niż w androidzie wybór aplikacji w sklepie (dla mnie ilość aplikacji jest wystarczająca). Dlatego jeżeli nie zależy nam na gadżetach takich jak kolorowe widgety (co czasami wprowadza niezły chaos) to nokia ta jest właściwym rozwiązaniem. Kafelki sami układamy i mamy to na czym nam zależy z szybkim i czytelnym dostępem. Na dużą zaletę należy też podać aplikacje NOKIA takie jak darmowa nawigacja czy SMART CAMERA.

  Opinie napisał(a) Jeki dnia

100% poleca ten produkt

Sony Xperia Z czarny
 1. Telefon sprawuje sie bardzo dobrze ma tylko jedna wade zarysowania na ekranie

  Opinie napisał(a) pawel dnia

 2. Nie można zainstalować flesh pleyr, przez co nie można oglądać filmów online np., na ekino, co było możliwe na xperi S przy zainstalowaniu starszej wersji Flesha. Bateria pomimo zapowiedzi dramat, jeżeli dużo rozmawiasz i korzystasz z neta, to bez ładowarki się nie rozstawaj 1/2 dnia. Wodoodporny ale tylko w przypadku wpadnięcia do kałuży nie polecam pływania z telefonem :). Procesor w miarę szybki ale i tak się zawiesza - nie widzę żadnej różnicy pomiędzy S, Wielkość i wodoodporność tym się różni.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  wygląd
  Wady
  cena
  stosunek jakości do ceny
 3. Mam ten telefon od jakiś dwóch miesięcy i nie jestem zadowolona bo-Często się zacina, szczególnie kiedy jest długo zablokowany.-dwa razy sam mi się zresetował-głośność muzyki nie może być za głośna bo piosenka stopuje się co 30s ale szybciej-ma problem z uruchomieniem aplikacji facebooka-czasami nie łączy mi internetu choć routera mam za ścianą-słuchawki zepsuły mi się po 4-5 dniach. Wyjmując z ucha od jednej oderwał się bębenek

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  lekkość
  Wady
  słaba bateria
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki