Telefon towarzyszy nam niemal bez przerwy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed podjęciem decyzji zakupowej. Wybrać nowoczesny telefon dotykowy, a może zostać przy tradycyjnym modelu z klawiaturą zwykłą lub QWERTY? Zdecydować się na smartfona czy wybrać starszy, ale często prostszy w obsłudze telefon? Kupując smartfona musimy wybrać telefon z konkretnym systemem operacyjnym. Który jest najlepszy?  Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zwolennicy iOSa i Androida mogą godzinami sprzeczać się o wyższość swojego systemu operacyjnego.  Warto zwrócić również uwagę na rodzaj aparatu fotograficznego. Często jakość zdjęć zrobionych komórką nie ustępuje jakości zdjęć zrobionych cyfrówką.  Większość aparatów w telefonach ma od 3,2 do 5 Mpix. 

Nokia E6 czarny czy Sony XPERIA J ST26i CzARNY

Wynik

Zwycięzca:
Sony XPERIA J ST26i CzARNY

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Nokia E6 czarny

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Sony XPERIA J ST26i CzARNY
Sony XPERIA J ST26i CzARNY

Cechy

Nokia
Nokia E6 czarny
czy
Sony
Sony XPERIA J ST26i CzARNY
WYŚWIETLACZ TELEFONU
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
PODSTAWOWE INFORMACJE
Rodzaj klawiatury
Qwerty
Rodzaj klawiatury
Ekranowa
Kolor
Czarny
Kolor
Czarny
KOMUNIKACJA
GPS
Posiada GPS
GPS
Posiada GPS
DANE TECHNICZNE
Obsługiwane karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
Obsługiwane karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
DANE PODSTAWOWE
Producent
Nokia
Producent
Sony
APARAT FOTOGRAFICZNY
Wbudowany aparat cyfrowy
8 Mpix
Wbudowany aparat cyfrowy
5 Mpix

Przewagi

1 powód dla Sony XPERIA J ST26i CzARNY

Sony XPERIA J ST26i CzARNY
DANE TECHNICZNE
Pamięć wewnętrzna 4 GB czy 2 GB Telefon Sony XPERIA J ST26i CzARNY ma lepszą pamięć wewnętrzną o 2048 GB niż telefon Nokia E6 czarny.

Opinie

100% poleca ten produkt

Nokia E6 czarny
 1. Posiadam E6 od kilku dni. Zupełnie nie rozumiem dlaczego jest on tak negatywnie oceniany. Jest to mój trzeci telefon z qwerty i czwarty z symbianem, więc mogę coś o nim napisać. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Nie pamiętam kiedy trzymalem tak dobrze złożony telefon w ręku. Nic nie odstaje i nie skrzypi. Aparat 8 mpx jest wystarczający, jak się komuś nie podoba taki w telefonie, niech nosi ze sobą lustrzankę, jego problem. Nie służy on do robienia zdjęć krajobrazu, czy dowodu osobistego... Symbian działa bez zarzutu, wszystko hula płynnie aż miło (nie otwieram dziesięciu aplikacji na raz korzystając przy okazji z wifi). Menu jest przejrzyste i proste w obsłudze. Ogólnie połączenie dotyku z qwerty to świetny pomysł. Jest naprawdę wygodne (skąd narzekania że trudno trafić w ikonkę na ekranie!?).Reasumując:1. Nie jest to telefon dobry do przesiadki z androida, bo nie jest zabawką, tylko dobrym kompanem w pracy.2. Jest świetnie wykonany i jest bardzo ergonomiczny w obsłudze.Polecam ludziom poważnym, którzy potrafią wykorzystać potencjał E6, a dzieciaki niech kupują Galaxy.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  wytrzymałość
  łatwość użycia
  pojemność
  łatwość obsługi
  kompatybilność
  szybkość
  atrakcyjny design
  długa żywotność baterii
  odpowiednie wymiary
  silny sygnał
  dobra rozdzielczość
  dużo funkcji
  dobry aparat fotograficzny
  Wady
  cena
  ciężki
 2. Telefon dobrze zrobiony. Materiały użyte do jego wykonania to nie najtańszy plastik i to czuje się pod palcami. Dobrze ułożona klawiatura, dzięki czemu można bez problemu trzymać telefon w jednej ręce i pisać sms. Bateria trzyma dość długo, oczywiście w zależności od tego jak bardzo eksploatujemy telefon. Niestety telefon ma kilka wad, i to takich, których można było uniknąć. Jedną z nich jest bardzo cichy głośnik, a w rezultacie cicha emisja dzwonków. Często nawet nie słyszałem, że ktoś dzwoni, a telefon miałem w plecaku. Jedyną radą na to jest włączenie wibracji i trzymanie telefonu blisko ciała. Drugą wadą, którą zauważyłem jest słaba jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Jeśli odbiera się telefon w miejscu, gdzie nie panuje cisza to trzeba prosić rozmówcę, żeby mówił zdecydowanie głośniej. Kolejną wadą jest zawieszanie się telefonu. Już kilka razy zdarzyło mi się, że chciałem skorzystać z serwisu ipla, podczas wyszukiwania w serwisie plików multimedialnych telefon zawieszał się. Zdarzyło mi się wczoraj, że podczas takiego zawieszenia akurat ktoś zadzwonił i nie mogłem odebrać połączenia. Telefon dzwonił i nie można było ani wyciszyć ani odebrać, to było naprawdę wkurzające. Musiałem go wyłączyć. To tyle moich spostrzeżeń, skupiłem się niestety na wadach ale myślę, że każdy kto chce kupić ten telefon powinien mieć ich świadomość. Ja tak naprawdę nie znalazłem żadnej ciekawej alternatywy dla tego modelu.

  Opinie napisał(a) sławek dnia

  Zalety
  -dobra bateria -świetny wyświetlacz -dobre materiały
  Wady
  -zawieszanie się -za cichy głośnik -niska jakość dźwięku podczas rozmowy w głośnym otoczeniu
 3. Początkowo byłem naprawdę mile zaskoczony tym telefonem. Spełniał wszystkie moje potrzeby i działał bez większych problemów. Niestety do czasu... Aktualizacja do systemu Belle rozczarowała mnie, widok i funkcjonalność już nie tak przyjemna w odniesieniu do takiego małego ekranu (poza tym przestała działać nawigacja po home screenie przy użyciu klawiszy). Dodatkowo pojawiły się istotny problem który robi z telefony bezużyteczną zabawkę (przynajmniej dla mnie) - podczas przychodzącego połączenia ekran jest czarny, po prostu nie widzę kto do mnie dzwoni. Próba odblokowania telefonu także nic nie daje. Dopiero po rozłączeniu połączenia mogę odblokować telefon. Podobnie jest z przypomnieniami - czarny ekran i nic nie widać. Podobnych problemów jest sporo na forum Nokii (np. niemożliwość odebrania połączenia, u mnie przynajmniej mogę odebrać połączenie, mimo że nie widzę kto dzwoni). Próbowałem downgrade do systemu Anna 25.07 (wspomnę, że Nokia nie daje takiej możliwości, trzeba hackować) niestety problem z czarnym ekranem występuje dalej. Będę próbował jeszcze starszych wersji, niestety ma to swój minus - OVI Store oraz najnowsze OVI Maps przestaje działać. Zapomniałem jeszcze dodać, że support Nokii też nie jest w stanie pomóc, jedyne co potrafią to przepraszać. Podsumować mogę to tak - przez 15 lat byłem klientem Nokii, zawsze kupowałem ich telefony uważając ich za solidną firmę, teraz wiem jedno - nigdy więcej.

  Opinie napisał(a) lucas dnia

  Zalety
  było sporo
  ale do czasu
  Wady
  jak wyżej

100% poleca ten produkt

Sony XPERIA J ST26i CzARNY
 1. bardzo zadowalający,ładnie wykonany,przejrzysty ładna obudowa,jak za taką cenę naprawdę warty uwagi i polecenia super

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  wysoka jakość wykonania
  cena
  stosunek jakości do ceny
  spełnia oczekiwania
  wygląd
 2. Jestem zadowolona z zakupionego produktu. Działa bez zarzutów, przystępna cena. Ma estetyczny wygląd i spełnia moje oczekiwania.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  wysoka jakość wykonania
  cena
  stosunek jakości do ceny
  spełnia oczekiwania
  wygląd
  Wady
  Czasami sam się wyłącza
  Czasem nie reaguje na dotyk
 3. Telefon ma dobry głośnik, szybkiego androida i procesor, WiFi dobrze "łapie", przejrzysty wyświetlacz. Dopasowany do dłoni.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  wysoka jakość wykonania
  cena
  stosunek jakości do ceny
  spełnia oczekiwania
  wygląd
  Wady
  krótki czas działania baterii
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki