Telefon towarzyszy nam niemal bez przerwy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed podjęciem decyzji zakupowej. Wybrać nowoczesny telefon dotykowy, a może zostać przy tradycyjnym modelu z klawiaturą zwykłą lub QWERTY? Zdecydować się na smartfona czy wybrać starszy, ale często prostszy w obsłudze telefon? Kupując smartfona musimy wybrać telefon z konkretnym systemem operacyjnym. Który jest najlepszy?  Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zwolennicy iOSa i Androida mogą godzinami sprzeczać się o wyższość swojego systemu operacyjnego.  Warto zwrócić również uwagę na rodzaj aparatu fotograficznego. Często jakość zdjęć zrobionych komórką nie ustępuje jakości zdjęć zrobionych cyfrówką.  Większość aparatów w telefonach ma od 3,2 do 5 Mpix. 

LG L9 (P760) biały czy Nokia Lumia 625 pomarańczowy

Wynik

Zwycięzca:
Nokia Lumia 625 pomarańczowy

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

LG L9 (P760) biały

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Nokia Lumia 625 pomarańczowy
Nokia Lumia 625 pomarańczowy

Cechy

LG
LG L9 (P760) biały
czy
Nokia
Nokia Lumia 625 pomarańczowy
WYŚWIETLACZ TELEFONU
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
Wielkość ekranu
4,7 cala
Wielkość ekranu
4,7 cala
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Biały
Kolor
Pomarańczowy
Rodzaj klawiatury
Ekranowa
Rodzaj klawiatury
Ekranowa
OPROGRAMOWANIE
System operacyjny
Android
System operacyjny
Windows Phone
KOMUNIKACJA
GPS
Posiada GPS
GPS
Posiada GPS
DANE TECHNICZNE
Obsługiwane karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
Obsługiwane karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
Microsoft
APARAT FOTOGRAFICZNY
Wbudowany aparat cyfrowy
5 Mpix
Wbudowany aparat cyfrowy
5 Mpix

Przewagi

1 powód dla Nokia Lumia 625 pomarańczowy

Nokia Lumia 625 pomarańczowy
DANE TECHNICZNE
Pamięć wewnętrzna 8 GB czy 4 GB Telefon Nokia Lumia 625 pomarańczowy ma lepszą pamięć wewnętrzną o 4096 GB niż telefon LG L9 (P760) biały.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG L9 (P760) biały
 1. mam ten telefonik i ogólnie jestem zadowolony wyświetlacz łądnie wyświetla fajnie trzyma się w dłoni, polecam wszystkim

  Opinie napisał(a) dnia

 2. Telefon działa bardzo sprawnie. Nie przywiesza się i nie zamula. Większość gier chodzi płynnie (chociaż telefon zaczyna się mocno grzać przy bardziej wymagających pozycjach). Słuchawki dołączone fabrycznie "nie nadają się do nawet do pchania karuzeli". Aparat działa poprawnie. Największą wadą telefonu jest jego wykonanie. Tylna klapka po zdjęciu gnie się jak papier. Czasami boję się, że się połamie. Miałem przyjemność popsuć go trochę (zbity przedni panel) i muszę pochwalić cenę naprawy w serwisie. Całość wyniosła mnie taniej niż same części na allegro. Jak na swoją cenę jest to całkiem przyzwoity sprzęt. Chociaż chyba lepiej trochę dołożyć i wybrać model 4XHD tego samego producenta.

  Opinie napisał(a) Piotrek dnia

 3. bardzo dobry produkt

  Opinie napisał(a) Darek dnia

100% poleca ten produkt

Nokia Lumia 625 pomarańczowy
 1. Jestem zadowolona z telefonu, sprawnie "chodzi", mimo dużych rozmiarów jest dość wygodny w użyciu, bateria trzyma przyzwoicie. Mam też pozytywne odczucia, jeśli chodzi o system operacyjny (przesiadka z Androida na Windows Phone).

  Opinie napisał(a) dnia

 2. Po co mi smartfon? Mój pracownik kupił smartfona LG. Zacząłem i ja się interesować się tym wynalazkiem. Trochę poczytałem o funkcjach i właściwościach. Owszem wielofunkcyjne urządzenie i fajny gadżet ale nie dla mnie. Jestem przedsiębiorcą, mam internet w pracy i w domu więc strony internetowe mogę przeglądać bez ograniczeń w ramach stałej opłaty, czytać e-maile i na nie odpowiadać oraz z własnej inicjatywy wysyłać. Do pracy i z pracy jadę samochodem więc w tym czasie mogę tylko odbierać telefony. Na gry nie mam czasu więc ta funkcja tego urządzenia jest dla bezrobotnych i takich osób które nie mają co z czasem robić więc lepiej by było dla nich aby się za jakąś robotę wzięli z pożytkiem dla siebie, dla rodziny i kraju. Dzieci uwielbiają gry ale mogą to robić na komputerze w domu pod kontrolą rodziców aby nie tylko grami się zajmowali. Jeśli zależy mi na zrobieniu dobrych zdjęć to mam dobry aparat i kamerę choć ta funkcja jest przydatną ale można ją mieć w zwykłym telefonie. Okazuje się, że kupując smartfona wykorzystywałbym go tylko jako telefon, ale telefon bardzo dobry z baterią starczająca na tydzień czasu mogę kupić znacznie taniej i mieści mi się wszędzie bo jest mały i lekki. Rozmawiając z kilkoma użytkownikami smartfonów przyznali się że kupili smartfon bo tak wypadało, ale wykorzystują go tylko do rozmów telefonicznych. Gdybym miał już kupić smartfona z powodu braku możliwości zakupu zwykłego telefonu to chciałbym, żeby jego wymiary nie były większe jak 120x64x10, miał ekran odporny na zadrapania, o rozdzielczości nie mniejszej jak 768x1280, miał możliwość przeglądania stron *****, ściągania poczty i odpowiadania na e-maile, nawigację ofline, dyktafon, edytor tekstu, baterię która wytrzymała by nie mniej jak tydzień czasu i ważyłby nie więcej jak 150g, a dostawca Internetu nie będzie wyznaczał limitu przy stawce nie większej jak 15 zł. miesięcznie. Póki dla zwykłego Kowalskiego jest tak drogi internet mobilny i w dodatku z ograniczeniami kB do ściągnięcia to wykorzystanie funkcji internetowych jest śladowe więc obecnie płaci się za funkcję którą się nie wykorzystuje lub wykorzystuje okazjonalnie. Każdy zatem kto ma smartfona poza dziennikarzami pracującymi w terenie i przedstawicielami handlowymi którym za dostęp do internetu bez ograniczeń płacą pracodawcy gdyż dla nich jest to idealne narzędzie pracy, jest w mojej ocenie gadżetciarzem. Takim gadżetciarzem byłbym również ja gdybym w obecnych warunkach kupił smartfona.

  Opinie napisał(a) Damian dnia

 3. To bardzo dobry telefon sam go kupiłem i jestem zadowolony. POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Opinie napisał(a) mati203 dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki