Telefon towarzyszy nam niemal bez przerwy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed podjęciem decyzji zakupowej. Wybrać nowoczesny telefon dotykowy, a może zostać przy tradycyjnym modelu z klawiaturą zwykłą lub QWERTY? Zdecydować się na smartfona czy wybrać starszy, ale często prostszy w obsłudze telefon? Kupując smartfona musimy wybrać telefon z konkretnym systemem operacyjnym. Który jest najlepszy?  Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zwolennicy iOSa i Androida mogą godzinami sprzeczać się o wyższość swojego systemu operacyjnego.  Warto zwrócić również uwagę na rodzaj aparatu fotograficznego. Często jakość zdjęć zrobionych komórką nie ustępuje jakości zdjęć zrobionych cyfrówką.  Większość aparatów w telefonach ma od 3,2 do 5 Mpix. 

KRUGER & MATz Mist Czarny (KM0405) czy Nokia E6 czarny

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
KRUGER & MATz Mist Czarny (KM0405)
Nokia E6 czarny
Remis

Cechy

KRUGER
KRUGER & MATz Mist Czarny (KM0405)
czy
Nokia
Nokia E6 czarny
WYŚWIETLACZ
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
TECHNICZNE
Obsługiwane karty pamięci
Brak danych
Obsługiwane karty pamięci
Obsługuje karty pamięci
Pamięć wewnętrzna
Brak danych
Pamięć wewnętrzna
2 GB
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Czarny
Kolor
Czarny
Rodzaj klawiatury
Klawiatura ekranowa
Rodzaj klawiatury
Qwerty
OPROGRAMOWANIE
System operacyjny
Android
System operacyjny
Symbian OS
KOMUNIKACJA
GPS
Brak danych
GPS
Posiada GPS
APARAT FOTOGRAFICZNY
Wbudowany aparat cyfrowy
Brak danych
Wbudowany aparat cyfrowy
8 Mpix
pozostałe
Producent
Brak danych
Producent
Nokia
Bluetooth i Wi-Fi
Brak danych
Bluetooth i Wi-Fi
Wi-Fi i Bluetooth

Opinie

100% poleca ten produkt

KRUGER & MATz Mist Czarny (KM0405)
 1. W pełni zaspokaja moje oczekiwania. Czas pracy ok, cena super, pracuje się na nim elegancko, nie zawiesza się, działa płynnie na obu kartach. Śmiało polecam.

  Opinie napisał(a) Magda dnia

 2. doskonały smartfon spełnia wszystkie oczekiwania, szybki i niezawodny,

  Opinie napisał(a) iro dnia

 3. Mimo wbudowanej baterii Mist trzyma się bardzo dobrze do 2 dni. Szybko działający GPS i łapiący w kilka sek fix. Wymagające gry działają płynnie na pełnych detalach. telefon współpracuje z siecią Areo2. Obudowa solidna nie skrzypiąca. Dzięki wyświetlaczowi IPS kolory są żywe, a ekran jasny. Dużą zaletą jest dragoni glass dzięki temu nie ma zarysowań na wyświetlaczu.

  Opinie napisał(a) WielkiJ dnia

100% poleca ten produkt

Nokia E6 czarny
 1. Telefon dobrze zrobiony. Materiały użyte do jego wykonania to nie najtańszy plastik i to czuje się pod palcami. Dobrze ułożona klawiatura, dzięki czemu można bez problemu trzymać telefon w jednej ręce i pisać sms. Bateria trzyma dość długo, oczywiście w zależności od tego jak bardzo eksploatujemy telefon. Niestety telefon ma kilka wad, i to takich, których można było uniknąć. Jedną z nich jest bardzo cichy głośnik, a w rezultacie cicha emisja dzwonków. Często nawet nie słyszałem, że ktoś dzwoni, a telefon miałem w plecaku. Jedyną radą na to jest włączenie wibracji i trzymanie telefonu blisko ciała. Drugą wadą, którą zauważyłem jest słaba jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Jeśli odbiera się telefon w miejscu, gdzie nie panuje cisza to trzeba prosić rozmówcę, żeby mówił zdecydowanie głośniej. Kolejną wadą jest zawieszanie się telefonu. Już kilka razy zdarzyło mi się, że chciałem skorzystać z serwisu ipla, podczas wyszukiwania w serwisie plików multimedialnych telefon zawieszał się. Zdarzyło mi się wczoraj, że podczas takiego zawieszenia akurat ktoś zadzwonił i nie mogłem odebrać połączenia. Telefon dzwonił i nie można było ani wyciszyć ani odebrać, to było naprawdę wkurzające. Musiałem go wyłączyć. To tyle moich spostrzeżeń, skupiłem się niestety na wadach ale myślę, że każdy kto chce kupić ten telefon powinien mieć ich świadomość. Ja tak naprawdę nie znalazłem żadnej ciekawej alternatywy dla tego modelu.

  Opinie napisał(a) sławek dnia

  Zalety
  -dobra bateria -świetny wyświetlacz -dobre materiały
  Wady
  -zawieszanie się -za cichy głośnik -niska jakość dźwięku podczas rozmowy w głośnym otoczeniu
 2. Początkowo byłem naprawdę mile zaskoczony tym telefonem. Spełniał wszystkie moje potrzeby i działał bez większych problemów. Niestety do czasu... Aktualizacja do systemu Belle rozczarowała mnie, widok i funkcjonalność już nie tak przyjemna w odniesieniu do takiego małego ekranu (poza tym przestała działać nawigacja po home screenie przy użyciu klawiszy). Dodatkowo pojawiły się istotny problem który robi z telefony bezużyteczną zabawkę (przynajmniej dla mnie) - podczas przychodzącego połączenia ekran jest czarny, po prostu nie widzę kto do mnie dzwoni. Próba odblokowania telefonu także nic nie daje. Dopiero po rozłączeniu połączenia mogę odblokować telefon. Podobnie jest z przypomnieniami - czarny ekran i nic nie widać. Podobnych problemów jest sporo na forum Nokii (np. niemożliwość odebrania połączenia, u mnie przynajmniej mogę odebrać połączenie, mimo że nie widzę kto dzwoni). Próbowałem downgrade do systemu Anna 25.07 (wspomnę, że Nokia nie daje takiej możliwości, trzeba hackować) niestety problem z czarnym ekranem występuje dalej. Będę próbował jeszcze starszych wersji, niestety ma to swój minus - OVI Store oraz najnowsze OVI Maps przestaje działać. Zapomniałem jeszcze dodać, że support Nokii też nie jest w stanie pomóc, jedyne co potrafią to przepraszać. Podsumować mogę to tak - przez 15 lat byłem klientem Nokii, zawsze kupowałem ich telefony uważając ich za solidną firmę, teraz wiem jedno - nigdy więcej.

  Opinie napisał(a) lucas dnia

  Zalety
  było sporo
  ale do czasu
  Wady
  jak wyżej
 3. jestem użytkownikiem telefonu e72.Naturalnym nastepcą jest tytularny e6,oczywiscie sie skłoniłem do jego kupna.JEST wiele wad w tym telefonie wiec oddałem go .

  Opinie napisał(a) greg dnia

  Zalety
  dobry pomysl na telefon do konca niewykorzystany idealna wielkosc dobre połaczenie klawiatura plus dotyk
  Wady
  sluchawka trzeszczy internet przegladanie stron dla telefonu z mocna lupa brak autofokusa jakosc rozmow tragiczna zniekształca głos mam porównanie do e72
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki