Telefon towarzyszy nam niemal bez przerwy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed podjęciem decyzji zakupowej. Wybrać nowoczesny telefon dotykowy, a może zostać przy tradycyjnym modelu z klawiaturą zwykłą lub QWERTY? Zdecydować się na smartfona czy wybrać starszy, ale często prostszy w obsłudze telefon? Kupując smartfona musimy wybrać telefon z konkretnym systemem operacyjnym. Który jest najlepszy?  Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zwolennicy iOSa i Androida mogą godzinami sprzeczać się o wyższość swojego systemu operacyjnego.  Warto zwrócić również uwagę na rodzaj aparatu fotograficznego. Często jakość zdjęć zrobionych komórką nie ustępuje jakości zdjęć zrobionych cyfrówką.  Większość aparatów w telefonach ma od 3,2 do 5 Mpix. 

HTC One X czarny czy Huawei Y300 Ascend (Y300)

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
HTC One X czarny
Huawei Y300 Ascend (Y300)
Remis

Cechy

HTC
HTC One X czarny
czy
Huawei
Huawei Y300 Ascend (Y300)

Opinie

100% poleca ten produkt

HTC One X czarny
 1. Fantastyczny czterordzeniowiec. Mam go od 2 tygodni i mogę o nim wypowiadać się w samych superlatywach. Przedtem przez około 5 miesięcy używałem LG 4x HD i mogę dokonać porównania. Podstawowa zaleta LG to wyjmowana bateria i możliwość korzystania z karty pamięci. LG ma klawiaturę do wybierania numerów z większymi klawiszami, takimi jak klawiatura pełnoekranowa w HTC, więc przyjemniej się korzysta osobie o dużych palcach. W HTC z poziomu aplikacji Telefon możemy przejść do grup w książce telefonicznej, co w przypadku LG jest niemożliwe, bo tu trzeba otworzyć aplikację Kontakty. Ponadto wprowadzanie adresu jest znacznie łatwiejsze w HTC, bo mamy konkretny podział na ulicę, dzielnicę, miasto itp, w LG trzeba adres wprowadzać w całości w rubrykę adres i wówczas konieczne jest wpisanie najpierw ulicy, a potem miasta, gdyż inaczej nie odnajdziemy adresu w nawigacji. Przyjemniejsze też w HTC jest korzystanie z kalendarza. Klawiatura qwerty - w odróżnieniu od LG - daje w HTC możliwość używania kursorów. Siła sygnału i szybkość przesyłu danych w obu telefonach jest porównywalna, jakość rozmów również. Nakładka HTC Sense moim zdaniem jest dużo ładniejsza i przyjemniejsza w korzystaniu, ale jest to kwestia gustu i upodobań. W obu telefonach możemy powiększyć czcionkę, więc osoby o słabszym wzroku mogą korzystać bez okularów. Ekrany są porównywalne, z przewagą LG w kwestii jasności. Istotną różnicę można też zauważyć w aparatach fotograficznych, bo pomimo tej samej ilości MPix, LG miewa problemy z ostrością wykonywanych zdjęć. Poza tym są to bardzo udane i porównywalne telefony, wobec tego jeśli ktoś waha się między wyborem jednego z nich, a chce przeznaczyć mniej gotówki, może śmiało kupować LG, jeśli jednak chciałby nabyć HTC One X, to polecam go bardzo, gdyż jest to telefon naprawdę wart swojej ceny, tym bardziej, że nie jest ona w tej chwili aż tak bardzo wygórowana. Wszystkie krążące opinie o ewentualnych wadach HTC dotyczą chyba już tylko pierwszych egzemplarzy, bo wszystkie nowe aktualizacje usunęły błędy oprogramowania i telefon naprawdę działa idealnie. I tutaj też pojawia się podstawowa różnica pomiędzy HTC a LG. HTC wprowadziło już wiele uaktualnień oprogramowania łącznie z nowszą wersją androida, zaś LG nie zaktualizowało oprogramowania ani razu, a przydało by się poprawnienie działania aparatu fotograficznego, bo błędy ostrości raczej wynikają z nieudanego oprogramowania. Żywotność baterii w obu telefonach jest porównywalna i raczej trzeba się nastawić na codzienne doładowywanie, ale włączenie oszczędzania wydłuża czas pracy w sposób zauważalny.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  cena
  lekkość
  szybkość
  długa żywotność baterii
  dobry aparat fotograficzny
 2. witam - telefon wart każdej sumy. Piękny wyświetlacz super szybki procesor , wspaniała grafika , wykonany solidnie - jedyny minus bateria ale przy normalnym użytkowaniu wytrzyma 2 doby.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  lekkość
  szybkość
  dobry aparat fotograficzny
  Wady
  słaba bateria
 3. Telefon godny polecenia. Co prawda trafił mi się egzemplarz z dość częstą wadą w tym modelu, tzn. szybko siadł czujnik obracania. Ale na gwarancji wymieniono płytę główną i teraz działa bez zarzutów.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  łatwość użycia
  lekkość
  pojemność
  łatwość obsługi
  kompatybilność
  szybkość
  atrakcyjny design
  software
  niezawodność
  świetne parametry
  dobra rozdzielczość
  dużo funkcji
  optymalna wyrazistość dźwięków
  duży wyświetlacz
  gwarancja
  funkcjonalny gps
  świetny odtwarzacz mp3

Brak opinii

Huawei Y300 Ascend (Y300)
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki