Telefon towarzyszy nam niemal bez przerwy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed podjęciem decyzji zakupowej. Wybrać nowoczesny telefon dotykowy, a może zostać przy tradycyjnym modelu z klawiaturą zwykłą lub QWERTY? Zdecydować się na smartfona czy wybrać starszy, ale często prostszy w obsłudze telefon? Kupując smartfona musimy wybrać telefon z konkretnym systemem operacyjnym. Który jest najlepszy?  Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zwolennicy iOSa i Androida mogą godzinami sprzeczać się o wyższość swojego systemu operacyjnego.  Warto zwrócić również uwagę na rodzaj aparatu fotograficznego. Często jakość zdjęć zrobionych komórką nie ustępuje jakości zdjęć zrobionych cyfrówką.  Większość aparatów w telefonach ma od 3,2 do 5 Mpix. 

Apple iPhone 4 8GB biały czy LG Swift L3 E405 czarny

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Apple iPhone 4 8GB biały

Ocena ogólna

Za: 1 powód

LG Swift L3 E405 czarny
Remis

Cechy

Apple
Apple iPhone 4 8GB biały
czy
LG
LG Swift L3 E405 czarny
WYŚWIETLACZ TELEFONU
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
Ekran dotykowy
Posiada ekran dotykowy
Wielkość ekranu
3,5 cala
Wielkość ekranu
3,2 cala
PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolor
Biały
Kolor
Czarny
Rodzaj klawiatury
Ekranowa
Rodzaj klawiatury
Ekranowa
OPROGRAMOWANIE
System operacyjny
Apple iOS
System operacyjny
Android
KOMUNIKACJA
GPS
Posiada GPS
GPS
Posiada GPS
DANE PODSTAWOWE
Producent
Apple
Producent
LG
APARAT FOTOGRAFICZNY
Wbudowany aparat cyfrowy
5 Mpix
Wbudowany aparat cyfrowy
3,2 Mpix

Przewagi

1 powód dla Apple iPhone 4 8GB biały

Apple iPhone 4 8GB biały
DANE TECHNICZNE
Pamięć wewnętrzna 8 GB czy 1 GB Telefon Apple iPhone 4 8GB biały ma lepszą pamięć wewnętrzną o 7168 GB niż telefon LG Swift L3 E405 czarny.

1 powód dla LG Swift L3 E405 czarny

LG Swift L3 E405 czarny
DANE TECHNICZNE
Obsługiwane karty pamięci Obsługuje karty pamięci czy Nie obsługuje kart pamięci LG Swift L3 E405 czarny

Opinie

100% poleca ten produkt

Apple iPhone 4 8GB biały
 1. Jest ok

  Opinie napisał(a) dnia

 2. taki jak oczekiwałem

  Opinie napisał(a) warszawiak dnia

 3. Bo to jest Apple

  Opinie napisał(a) dnia

100% poleca ten produkt

LG Swift L3 E405 czarny
 1. Mam ten telefon od 2 lat. Normalnie aktywna jest tylko 1 karta SIM, w drugim gnieździe jest sporadycznie używane Aero2. Faktycznie jest ciężko z miejscem na aplikacje, ale przy minimalistycznym podejściu da się przeżyć jak widać. Przy takim użytkowaniu jak powyżej (sporo rozmów, troszkę neta) bateria trzyma mi 10-11 dni (nie to nie pomyłka). Jak chodzi na dualu non-stop to bateria trzyma 2-3 dni. Wiadomo, że nie jest to szczyt marzeń, ale dla moich potrzeb jest ok. A jak ktoś chce funkcjonalności droższych modeli w modelu low-endowym to niech sobie "klepki" poukłada najpierw. Jak za tą cenę jest naprawdę ok.

  Opinie napisał(a) Crush3009 dnia

 2. Jest to mój trzeci telefon dual sim, pierwszy na Androidzie. Po 8 miesiącach użytkowania jestem z tego telefonu ogólnie zadowolony. Oczywiście szału nie ma, ale za tą cenę nie można wymagać cudów. Markowy telefon za niewielkie pieniądze. Wady: ekran - słabe kąty widzenia, bateria -trzyma do 3 dni, umieszczenie przycisku pod ekranem do przełączania kart SIM prowadzi często do przypadkowego i niepotrzebnego przełączania się (lepiej jakby był przycisk z boku), podzielenie pamięci na systemową i wewnętrzną to największa wada tego telefonu (powoduje to brak pamięci systemowej i niewykorzystywanie pamięci wewnętrznej, powinna być tylko jedna), zdjęcia - średniej jakości przy dobrym naświetleniu jest ok (wystarczyłoby aby producent wstawił większy obiektyw i już poprawiłaby się jakość zdjęć), podobnie z video. Zalety: dual sim na Androidzie działa idealnie (zawsze dwa nr czynne), ekran dotykowy działa bezbłędnie, wszystkie aplikacje chodzą (jeżeli nie braknie pamięci systemowej dla nich), nie zacina się, dobrze leży w dłoni, pięknie udostępnia internet czy to przez kabel, czy przez WiFi, tani w zakupie.

  Opinie napisał(a) skala dnia

 3. Telefon kupiłam, bo był jednym z tańszych telefonów DUAL SIM. Wiedział, że nie będę na nim śmigać jak na lepszych teflonach, bo był tani, ale tego co z nim się działo to się nie spodziewałam. Nie czytał moich kart SIM i innych tez więc nie mogłam go nigdy wyłączać, bo jak już załapał to nie liczyłam na to że załapie i drugi raz.

  Opinie napisał(a) Natalia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki