Telefon towarzyszy nam niemal bez przerwy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed podjęciem decyzji zakupowej. Wybrać nowoczesny telefon dotykowy, a może zostać przy tradycyjnym modelu z klawiaturą zwykłą lub QWERTY? Zdecydować się na smartfona czy wybrać starszy, ale często prostszy w obsłudze telefon? Kupując smartfona musimy wybrać telefon z konkretnym systemem operacyjnym. Który jest najlepszy?  Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zwolennicy iOSa i Androida mogą godzinami sprzeczać się o wyższość swojego systemu operacyjnego.  Warto zwrócić również uwagę na rodzaj aparatu fotograficznego. Często jakość zdjęć zrobionych komórką nie ustępuje jakości zdjęć zrobionych cyfrówką.  Większość aparatów w telefonach ma od 3,2 do 5 Mpix. 

ALCATEL ONE TOUCH OT-991D CZARNY

ALCATEL ONE TOUCH OT-991D CZARNY

od 399,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

Podstawowe cechy:

 • Pamięć zewnętrzna:Karta microSDDo 32 GB
 • Rodzaj wyświetlacza:TFTKolorowyDotykowy
 • Złącza:microUSBAV 3.5 mm
 • System operacyjny:Android 2.3 Gingerbread

Zobacz podobne produkty
Ocena 5(1 opinie )

Przeciwnicy

ALCATEL One Touch OT-991D czarny

ALCATEL One Touch OT-991D czarny

Rekomendacje

Opinie

 1. To, co dobrego można powiedzieć o Alcatelu One Touch OT-991D - schludny wygląd (choć nic specjalnego), lekki i najważniejsze - obsługujący dwie karty SIM. Ta ostatnia zaleta sprawiła, że dokonaliśmy zakupu. Niestety, telefon - mimo że używany przez osobę dojrzałą, która używa go jedynie do wykonywania połączeń, rzadziej do pisania sms-ów i abosulutnie NIGDY do grania, robienia zdjęć, czy korzystania z przeglądarki internetowej - potrzebuje co najmniej 3 sekund, żeby po naciśnięciu klawisza wejść w menu. Telefon często wyłącza się bez powodu, dwa razy padł mu głośnik i raz mikrofon. Z czystym sumieniem odradzam zakup.

  Opinie napisał(a) Emilia dnia

 2. Piękny dizajn, dobra jakość materiałów, w miarę duży ekran. Aparat fotograficzny nie robi wrażenia, tyle że większość telefonów "z górnej półki" też nie wykazuje się dobrą jakością w robieniu zdjęć. Miałem sporadyczne problemy z korzystaniem 2 sim kart i częste problemy ze zgodnością aplikacji w google play. Mała pamięć wewnętrzna telefonu (ok. 150 mb).

  Opinie napisał(a) Darijus dnia

 3. Telefon kupiony w maju 2013 r. Przetestowałem na nim wile aplikacji, zarówno tych przydatnych, jak i takich które służą do zabijania nudy. I jakie wnioski: 1. Żeby telefon pracował w miarę szybko i stabilnie należy pozostawić w jego wewnętrznej pamięci co najmniej 40 MB wolnej przestrzeni; 2. Sprawdza się (jak dla mnie - co podkreślam) jako czytnik e-booków; 3. Bardzo dobrze działa GPS; 4. Nieźle funkcjonuje radio z RDS; 5. Funkcje komórki, czyli: rozmowy telefoniczne i sms'y, funkcjonują bardzo dobrze; 5. Przeglądarka internetowa sprawuje się poprawnie, zarówno ta wbudowana jak i np. Opera mini; 6. Dobrze ogląda się na nim filmy (jednak online jedynie w rozdzielczości 320p max.); 7. Intuicyjna, doskonała wręcz funkcjonalność dualsim (dwie karty sim) - można wybrać co i na której karcie powinno funkcjonować; 8. Aparat fotograficzny nadaje się do robienia zdjęć okazyjnych (tzn. jeśli chcemy szybko wykonać zdjęcie i nie zamierzamy wydrukować z tego plakatu :-) 9. Bateria (w zależności od sposobu użytkowania) wytrzymuje do czterech dni. Reasumując smartfon, wart jest swojej ceny (kupiłem go za 450 zł) i odpowiada mi pod każdym względem (ja potrzebowałem telefonu i GPS'a w jednym). I na koniec krótka refleksja: nie wiem jakiego urządzenia używały osoby piszące na internecie przeróżne testy nt. smartfona ale mimo zapewnień z pewnością nie był to ALCATEL OT-991D. Nic w nim nie trzeszczy, android działa poprawnie, więc czego chcieć więcej. Jeśli ktoś ma zbyt dużo czasu i pieniędzy może sobie kupić iPhona i ślęczeć przy nim całymi dniami (i nocami :-) Ja wolę spędzać czas z najbliższymi i przy książkach.

  Opinie napisał(a) Jędrek dnia


comments powered by Disqus